دابل بالون چیست؟

9051

کاری که برای شما انجام خواهد شد انتروسکوپی نامیده می شود. در طی این کار روده کوچک شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت. یک اندوسکوپ قابل انعطاف از طریق دهان یا مقعد وارد دستگاه گوارش می شود. در سر آندوسکوپ یک لنز و منبع نوری قرار دارد تا پزشک بتواند تصاویری از درون روده باریک شما تهیه کند. تکنینک مورد استفاده برای این کار استفاده از یک ابزار با دو بالون می باشد که این امکان را به اندوسکوپ می دهد تا بتواند به راحتی درون روده باریک حرکت کند.

به کمک این تکنیک پزشک می تواند قسمت درونی روده باریک شما را کاملا مشاهده کند، در صورت نیاز نمونه برداری کند(بیوپسی)، در صورت وجود پولیپ آن را بردارد و در صورت تنگی آن را گشاد کند. هیچ یک از اقدامات فوق دردناک نمی باشند.

قبل از شروع کار شما داروی خواب آور دریافت خواهید کرد که منجر می شود شما احساس آرامش و خواب آلودگی در طی انجام کار داشته باشید.

  تا 24 ساعت پس از دریافت داروهای خواب آور شما نباید:

·         رانندگی کنید

·         از کودکان به تنهایی مراقبت کنید

·         هیچ برگه قانونی را امضا کنید

·         الکل مصرف کنید

اثر داروهای خواب آور معمولا پس از 24 ساعت از بین می رود اما اگر شما هم چنان احساس خواب آلودگی می کردید 24 ساعت دیگر نیز استراحت کنید.

 

چرا دبل بالون برای من انجام می شود؟

طبق نظر پزشک شما نیاز به انجام این کار دارید تا پزشک بتواند علل علائم شما را پیدا کند، به درمان شما کمک کند و حتی در صورت نیاز در مورد بررسی های بیشتر تصمیم بگیرد.

شایع ترین علت دابل بالون بررسی یا درمان خونریزی از روده باریک می باشد.

 

چه مدت شما در بخش اسکوپی می مانید؟

این بستگی به مدت زمان لازم برای عمل شما و مدت زمانی که طول می کشد تا شما هوشیار شوید دارد. البته تعداد بیماران پذیرش شده در آن روز نیز اثر گذار است. شما حدود 8 ساعت زمان را در نظر بگیرید و وقت خود و همراهتان را تنظیم کنید تا دچار مشکل نشوید.

 

شایع ترین عوارضی که در حین دابل بالون ممکن است با آن مواجه شوی چه می باشند؟

پس از انجام دابل بالون سوزش گلو، احساس نفخ در شکم، خونریزی خفیف معمول می باشد. عوارضی که بسیار نادر است می تواند شامل موارد زیر باشد:

·         خونریزی پس از نمونه برداری و یا پولیپکتومی

·         پارگی و یا ایجاد سوراخ در دیواره روده

·         پانکراتیت

 

ارتباط با ما:

رشت ، خیابان امام خمینی ، نرسیده به میدان حشمت ، ساختمان آرسن
کلینیک فوق تخصصی گوارش و کبد گیلان

تلفن تماس : 5-33346401-013

نمابر : 33346406-013

© 2017 تمام حقوق این سایت برای کلینیک فوق تخصصی گوارش و کبد گیلان محفوظ است | طراحی شده:شرکت مهیانت شمال